Neden, diyetisyen kontrolünde kilo vermek önemli?

 

Diyetisyen kontrolünde kilo vermek.

Her insanın sağlık durumu farklı olduğu için , her insanın kilo verirken uygulaması gereken yöntemler farklı olabilir. Örneğin çok kilolu olabilirsiniz, fakat birinde tiroid bezleri iyi çalışmadığında olduğu gibi, diğerinde tiroid bezleri iyi çalışırken, hareketsizlik den dolayı kilo alınıyor olabilir.

Bir kişi  hareketsizlikten dolayı kilo alıyor iken, diğer kişi hareket etmesine rağmen, demir, çinko gibi mineral eksikliğinden dolayı yağ yakamadığı için kilo alıyor olabilir.

Ya da bir kişide insülin direnci olduğu için vücut  şekeri yağa çevirip göbek çevresinde yağ oluştururken, diğer bir kişide  insülin direnci yok iken, vücutta genel bir yağlanma oluşuyor olabilir.

Bu ve bunlara benzer bir çok durumdan dolayı kilo verme işleminin, tecrübeli ,işinden uzman  diyetisyen kontrolünden , sizin kan tahlillerinizin incelenmesin, yeme alışkanlığınızın belirlenmesinden sonra uygulanmaya başlanması sağlığınız açısından da önemlidir.

Kilo vermek için diyet yapayım deyip, yemek yemeyi keserseniz, eğer size mineral ve vitamin eksikliği var ise, bu eksiklik daha da çok artacağı için, belki daha çok yorgunluk, halsizlik, unutkanlık, asabilik, sinirlilik hali, saç dökülmesi , deride dökülmeler, göz altı morlukları gibi birçok durum oluşabilir.

Yukarda saydığımız sebeplerden dolayı, siz en iyisi , en iyi diyetisyen kontrolünde , kilo verme proğramına başlayın.

Saygılarımla

Yusuf ERTÜRK.